Prireikus techninių dujų, svarbu tinkamai pasirinkti joms laikyti ar transportuoti pritaikytą specialią dujų tarą. „Gaschemoje“ galite išsinuomoti įvairių dydžių ir skirtingoms techninėms dujoms pritaikytus balionus, balionų ryšulius, diuaro indus, transportuojamus kriogeninius indus (eurocilindrus) ir stacionarias suskystintų techninių dujų talpyklas. Visos dujų talpyklos yra periodiškai tikrinamos pagal įstatymų numatytas įrengimo bei saugaus eksploatavimo taisykles.

Dujų balionai

Nuomojame įvairių dydžių ir rūšių dujų balionus, pritaikytus laikyti ir transportuoti skirtingomis savybėms pasižyminčias technines ar specialiąsias dujas bei žemos temperatūros suskystintas dujas.

Dujų baliono naudojimo privalumai – patogus transportavimas ir kompaktiškumas, nes jame esančių dujų kiekio pakanka atlikti daugeliui smulkių darbų metalo suvirinimo, apdirbimo ar kitose pramonės srityse.

Deguonies, azoto, argono, vandenilio ir helio dujos balione suspaudžiamos 120-200 bar slėgiu. Aukštam slėgiui pritaikyti besiūliai balionai gaminami iš plieno ar aliuminio, taigi atlaiko tokį spaudimą. Dėl savo savybių acetilenas turi būti saugomas balionuose, kuriuos gaminant panaudota ir porėtoji masė, trukdanti dujoms skilti. Skirtingų techninių dujų balionai yra ženklinami pagal LST EN 1089-3 normos reikalavimus. Visi „Gaschemos“ dujų balionai yra techniškai patikrinti ir patikimi.


Dujų balionų ryšuliai

Jei Jūsų gamybos ar darbo procesuose dujų sąnaudos yra didesnės, o dujų balionus keisti kaskart pasibaigus balionui nepatogu, dujas tiekiame balionų ryšuliais (12 balionų po 50 l). Taip naudojami dujų balionai yra įtvirtinti rėme ir tarpusavyje sujungti į vieną kolektorių. Kartu montuojama ir automatinė ar pusiau automatinė dujų tiekimo sistema. Pasibaigus dujoms ryšulyje, automatiškai persijungia antrasis ryšulys, kad dujų tiekimas vyktų nenutrūkstamai. Dujų ryšuliais tiekiame azoto, angliarūgštės, deguonies, argono, argono ir angliarūgštės mišinių, azoto ir angliarūgštės mišinių bei acetileno dujas.


Skystų dujų tiekimo stotys

Klientams, kuriems reikia daug dujų arba šis poreikis yra sparčiai augantis, efektyvus sprendimas gamybai didinti ir palaikyti yra suskystintų techninių dujų stoties įrengimas gamybos teritorijoje. Talpyklose gali būti laikoma suskystinta angliarūgštė, argonas, azotas bei deguonis.

Pagal gamybos apimtį ir sunaudojamų dujų kiekį parinksime racionaliausius talpyklų tipus bei  dydžius, sukomplektuosime optimalią įrangą dujoms tiekti į reikiamus gamybos įrenginius.

Siekiant užtikrinti nenutrūkstamą ir patogią logistiką, talpyklos dydis parenkamas pagal šiuos parametrus:

  1. Dujų sunaudojimą per parą / mėnesį;
  2. Atstumą iki kliento gamybos padalinio.

Į vakuumu izoliuotas dujų laikymo talpyklas suskystintos dujos pristatomos specializuotomis „Gaschemos“ autocisternomis.

Naudojant dujas, garinamas skystis ir dujos vamzdynu tiekiamos į reikiamą įrenginį. Efektyviam garinimo procesui naudojamas dujų išgarintuvas, todėl skystos dujos tampa dujinės konsistencijos. Išgarintuvo tipas (ventiliatorinis, atmosferinis, elektrinis ar kombinuotas) parenkamas pagal vartotojo poreikius.  Dažniausiai užtenka atmosferinio išgarintuvo, kuris naudoja saulės energiją,   tačiau angliarūgštei statomas kombinuotas išgarintuvas, žiemą naudojantis elektros energiją. Įrengiant suskystintų dujų sistemą, pagal slėgio poreikius montuojami reduktoriai, filtrai, saugos vožtuvai, ventiliai bei įrengiami nerūdijančio plieno vamzdynai.

Jei gamybos procese naudojamos suskystintos dujos, jos vakuumu izoliuotu kriogeniniu vamzdynu tiekiamos tiesiai iš rezervuaro. Reikiamas laikomo skysčio slėgis užtikrinamas automatine reguliavimo sistema.

Įrengus suskystintų dujų stotį, mes taip pat pasirūpinsime jos eksploatacine priežiūra ir saugiai ją užpildysime reikiamu laiku, nes dujų monitoringą atliekame naudodamiesi telemetrine įranga.


Konteineriai sausajam ledui

Konteineriai sausajam ledui – specialios izoterminės dėžės, kurių viduje išlaikoma žema temperatūra ir krovinys apsaugomas nuo išorinės aplinkos. Tokios dėžės skirtos sausajam ledui laikyti ir transportuoti. Priklausomai nuo poreikio, šios izoterminės talpos be papildomo energijos šaltinio gali palaikyti reikiamą temperatūrą net iki 120 val.

Nuomojame 75, 130, 160, 250, 320, 420 ir 480 kg talpos izoterminius konteinerius.