PROPAN-BUTANAS

PROPAN-BUTANAS

Propan-butano dujų mišinys naudojamas kaip įvairių transporto priemonių kuras. Propanas daug lengvesnis nei butanas, tačiau turi mažiau energijos. Propaną paveikus spaudimu, -42 °C temperatūroje jis kondensuojasi, o butanas virsta skysčiu esant -7 °C temperatūrai.

Propan-butano dujų mišiniu užpildomi raudoni balionai. Šis mišinys skirtas naudoti buityje.

Siūlome įsigyti propan-butano dujų mišinį:

50 l balionuose (po 21 kg).

Pramonės sritys

Maisto pramonė

Propan-butano dujos naudojamos kaip liepsnos energijos šaltinis. Propan-butano balionai tinkami vidaus ir lauko virtuvėms.

Transportas ir automobiliai

Automobiliams skirtos dujos yra sudarytos iš propano ir butano mišinio. Žiemos metu naudojant tik propaną, automobilio kuro sąnaudos būtų didesnės. Taip pat propano dujas balionuose tinka naudoti dujiniams autokrautuvams.

Šildymas

Komerciniams tikslams naudojamos suskystintos dujos – propano ir butano mišinys. Vasaros metu mišinyje būna 40 % propano ir 60 % butano, o žiemą santykis priešingas. Propan-butanas naudojamas dujiniams vidaus ir lauko šildytuvams, vandens bei patalpų šildymui ir kt.

Saugumas

Propan-butanas sprogus. Norint išvengti pavojaus sveikatai, rekomenduojama atsisiųsti saugos duomenų lapą ir vadovautis jame pateiktomis taisyklėmis.

Atsisiųsti


SDL