AZOTAS

AZOTAS

Azotas (N2) – bespalvės, bekvapės, beskonės, netoksiškos ir chemiškai inertiškos dujos.

Azotas sudaro apie 78 % oro tūrio ir gali keisti savo agregatinę būseną. Skystas azotas judrus, jo virimo temperatūra – -195,8 °C, o užšalimo temperatūra – -209,86 °C. Daugelyje pramonės sričių azotas vertinamas dėl to, kad padeda sukurti saugią ir sterilią aplinką. Dėl šios priežasties jis itin plačiai naudojamas medicinos, farmacijos, kosmetologijos ir maisto pramonėje.

Azotas gaunamas iš atmosferos oro jį suskaidant į sudedamąsias dalis.

Klientams, perkantiems didelį azoto kiekį, pastatomos specialios produktui skirtos talpos, o skystas azotas pristatomas autocisternomis.

Pramonės sritys

Medicina

Azoto dujos naudojamos gyvybiniams audiniams, kraujo ir jo komponentams, kūno skysčiams bei ląstelėms saugoti žemoje temperatūroje, taip pat dermatologinėms ligoms gydyti (pvz., karpoms šalinti).

Kadangi azotas neturi oksidacijos savybių, jis naudojamas įrankiams steriliai laikyti bei kaip deguonį išstumianti medžiaga vaistų buteliukuose. Azotas naudojamas ir gaminant kai kurių rūšių vaistus.

Maisto pramonė

Azotas naudojamas maisto produktams atvėsinti, užšaldyti ir saugoti. Azotas naudojamas kaip apsauginės dujos, padedančios išstumti deguonį iš modifikuotos atmosferos pakuočių (MAP), bei apsauginių pakavimo dujų mišinių gamybai.

Chemijos pramonė

Azotas naudojamas gaminant amoniaką, o iš šio – karbamidą – birias trąšas, turinčias didelę azoto koncentraciją.

Transportas ir aviacija

Skystas azotas naudojamas detalėms atvėsinti prieš montuojant, taip pat puikiai pritaikomas karinėse aviacinėse kuro sistemose (užsidegimo rizikai sumažinti).

Saugumas

Skystas azotas gali sukelti kriogeninius nušalimus. Platesnę informaciją apie tai, kaip saugiai naudoti azotą, rasite mūsų pateiktame saugos duomenų lape.

Atsisiųsti


SDL