ARGONAS

ARGONAS

Argonas (Ar) – netoksiškos, bekvapės ir bespalvės inertinės dujos, naudojamos kaip apsauginė priemonė apdirbant įvairius metalus aukštoje temperatūroje.

Suvirinimo proceso metu į aplinką išsiskiriamos įvairios kenksmingos dalelės. Naudojant argoną, lydantis medžiagoms nevyksta oksidacija. Argonas pasižymi ypač mažu šilumos laidumu, todėl naudojamas ir kitose pramonės srityse.

Argonas gaunamas iš atmosferos oro jį suskaidant į sudedamąsias dalis. Prieš naudojimą skystas argonas išgarinamas iki dujinės konsistencijos.

Klientams, perkantiems didelį argono kiekį, pastatomos specialios produktui skirtos talpos, o argonas pristatomas autocisternomis.

Pramonės sritys

Metalų apdirbimas

Argonas apsaugo medžiagas (aktyviuosius ir retuosius metalus bei jų lydinius, aliuminį, aliuminio ir magnio lydinius, nerūdijančius karščiui atsparius chromo ir nikelio lydinius bei legiruotąjį skirtingų rūšių plieną) nuo oksidacijos virinant, lydant, pjaustant, sumažina kenksmingų garų išsiskyrimą suvirinant.

Metalurgija

Šioje srityje argonas naudojamas metalams išgrynti, skystųjų metalų apsaugai nuo kontakto su aplinka ir tarpusavio sąveikos.

Saugumas (SDL)

Esant sąlyčiui su neapsaugota oda, skystas argonas gali sukelti kriogeninius nušalimus. Platesnę informaciją apie tai, kaip saugiai naudoti argoną, rasite mūsų pateiktame saugos duomenų lape.

Atsisiųsti


SDL