ARGONAS

ARGONAS

Argonas (Ar) – netoksiškos, bekvapės ir bespalvės didelio tankio inertinės dujos, naudojamos kaip apsauginės dujos įvairių metalų suvirinimo procesuose.

Suvirinimo proceso metu, argono dujų aplinkoje išlydytas metalas yra takesnis, todėl metalai yra suvirinami greičiau. Argonas pasižymi ypač mažu šilumos laidumu, todėl naudojamas ir kitose pramonės srityse.

Oro skaidymo būdu iš atmosferos gaunamas argonas pildomas į pilkos spalvos balionus su tamsiai žaliu petimi, euro-cilindrus ir kitas kriogenines talpas. Suvirinimo tikslams skirtas argonas atitinka LST EN ISO 14175 standartą (I1 grupę).

Siūlome įsigyti argoną:

5 l (1,1 m³, 200 bar);

10 l (2,14 m³, 200 bar);

20 l (4,34 m³, 200 bar);

50 l (10,7 m3, 200 bar);

Balionų ryšuliuose 12 x 50 l (128,4 m3, 200 bar);

Eurocilindruose nuo 230 iki 1000 l.

Skystą argoną (tonomis).

Pramonės sritys

Metalų apdirbimas

Argonas apsaugo medžiagas nuo oksidacijos virinant, lydant, pjaunant metalus bei jų lydinius, aliuminį, aliuminio ir magnio lydinius, nerūdijančius karščiui atsparius chromo-nikelio lydinius ir legiruotą skirtingų rūšių plieną. Taip pat argonas naudojamas kaip apsauginės dujos suvirinant paprastą plieną ar aliuminį. Argono dujos naudojamos TIG, MIG, plazmos suvirinimo procesuose ir šaknies apsaugai, jos palengvina lanko užsidegimą.

Stiklo gamyba

Siekiant didesnio terminės ir garsinės izoliacijos efektyvumo, argonu užpildomi dvigubi ar trigubi stiklo paketai.

Metalurgija

Argonas naudojamas metalų išgryninimui ir skysto metalo apsaugai nuo kontakto su juos supančia atmosfera bei tarpusavio sąveikos.

Elektronika

Grynas argonas naudojamas kaip inertinės dujos, apsaugančios puslaidininkius nuo priemaišų (pvz.: argonas sukuria aplinką silikono kristalų ir germanio augimui).

Automobiliai ir transportas

Suspaustas argonas naudojamas automobilių saugos pagalvių užpildymui.

Šviestuvų gamyba

Argonu pildomos kaitrinės, liuminescencinės lempos ir neoninės reklamos lempos (argonas turi savybę mėlynai švytėti).

Saugumas

Argonas nedaro tiesioginės žalos žmogaus organizmui, tačiau šios dujos turi savybę išstumti deguonį iš oro. Ore esant didesnei nei 33 proc.  šių dujų  koncentracijai, kyla rizika uždusti, todėl naudojimo patalpos turi būti vėdinamos. Platesnę informaciją apie saugų argono naudojimą  rasite mūsų pateiktame saugos duomenų lape.

Atsisiųsti


Specifikacija


SDL