ANGLIARŪGŠTĖ

ANGLIARŪGŠTĖ

Angliarūgštė (anglies dioksidas arba anglies dvideginis CO2) – bespalvės, bekvapės ir beskonės dujos, gausiai paplitusios gamtoje.

Anglies dioksidas gali būti trijų agregatinių būsenų, todėl naudojamas dujų, skystu ar kietu pavidalu. Žemoje (-78,5 °C) temperatūroje anglies dioksidas keičiasi: iš kieto pavidalo virsta dujiniu arba iš dujinio – kietu (dar vadinamu sausuoju ledu), praleisdamas tarpinę skysčio fazę. Skysčio pavidalą angliarūgštė įgauna tik veikiant aukštesniam nei 5,1 atmosferos slėgiui (skysta angliarūgštė, kuria prekiaujama, yra slegiama 65–70 atmosferų slėgiu).

Angliarūgštė yra pildoma į pilkos spalvos balionus.

Siūlome įsigyti maistinę ir (arba) techninę angliarūgštę:

13,4 l balionuose (10 kg);

20 l balionuose (14,4 kg);

50 l balionuose (37 kg);

Balionų ryšuliuose 12 x 50 l (444 kg);

Eurocilindruose nuo 230 iki 1000 l;

Skystą angliarūgštę (tonomis).

 

Galime užpildyti ir kitokios talpos balionus. Klientams, perkantiems didelį angliarūgštės kiekį, pastatomos specialios produktui skirtos talpos, o angliarūgštė pristatoma autocisternomis.

Pramonės sritys

Metalų apdirbimas

Anglies dioksidas (angliarūgštė) naudojamas lydant aktyviuosius ir retuosius metalus bei jų lydinius, aliuminį, aliuminio ir magnio lydinius, nerūdijančius, karščiui atsparius chromo ir nikelio lydinius bei skirtingų rūšių legiruotąjį plieną. 

Gesintuvai

Angliarūgšte pildomi gesintuvai – tai efektyvi priemonė gaisrams gesinti, nes anglies dioksidas neteršia aplinkos ir atvėsina įkaitusias medžiagas.

Šarminių nutekamųjų vandenų neutralizavimas

Remiantis ES direktyvomis, įvairiose pramoninės gamybos srityse gamybos metu susidarę šarminiai vandenys turi būti neutralizuoti. Anglies dioksidas – ekonomiškesnė ir ekologiškesnė alternatyva naudojamoms mineralinėms rūgštims.

Saugumas 

Neapsaugotos odos sąlytis su skysto ar kieto pavidalo anglies dioksidu gali sukelti kriogeninius nušalimus. Naudojimo vietos turi būti gerai vėdinamos. Norint išvengti pavojaus sveikatai, rekomenduojama atsisiųsti saugos duomenų lapą ir vadovautis jame pateiktomis taisyklėmis.

Atsisiųsti


Specifikacija


SDL