ANGLIARŪGŠTĖ

ANGLIARŪGŠTĖ

Angliarūgštė (anglies dioksidas arba anglies dvideginis CO2) – bespalvės, bekvapės ir beskonės dujos, gausiai paplitusios gamtoje.

Anglies dioksidas gali būti trijų agregatinių būsenų, tai yra dujų, skysčio bei kieto  pavidalo. Žemoje (-78,5 °C) temperatūroje anglies dioksidas keičiasi: iš kietosios būsenos jis pereina į dujinę arba iš dujinės į kietą (dar vadinamą sausuoju ledu), praleisdamas tarpinę skystą būseną. Skysčio pavidalą angliarūgštė įgauna tik veikiant aukštesniam nei 6 atmosferos slėgiui (balionuose angliarūgštė yra slegiama 65–70 atmosferų slėgiu).

Angliarūgštė naudojama suvirinant metalus kaip apsauginės dujos. Tinkama nelegiruotajam ir mažai legiruotam plienui apdirbti. Taip pat ji plačiai naudojama maisto pramonėje. Suvirinimo tikslams gaminama angliarūgštė atitinka LST EN ISO 14175 standarto reikalavimus (priskiriama C1 grupei).

Angliarūgšte užpildomi pilkos spalvos balionai.

Siūlome įsigyti angliarūgštę:

13,4 l balionuose (10 kg);

50 l balionuose (37 kg);

Balionų ryšuliuose 12 x 50 l (444 kg);

Eurocilindruose nuo 230 iki 1000 l;

Skystą angliarūgštę (tonomis).

Galime užpildyti ir kitokios talpos balionus. Klientams, perkantiems didelį angliarūgštės kiekį, pastatomos specialios produktui skirtos stacionarios talpos, o angliarūgštė pristatoma autocisternomis.

Pramonės sritys

Metalų apdirbimas

Anglies dioksidas (angliarūgštė) naudojamas lydant metalus bei jų lydinius, aliuminį, aliuminio ir magnio lydinius, nerūdijančius, karščiui atsparius chromo ir nikelio lydinius bei skirtingų rūšių legiruotąjį plieną. Šios dujos stabilizuoja lanką ir užtikrina, kad metalai bus gerai suvirinti.

Gesintuvai

Angliarūgšte pildomi gesintuvai – tai efektyvi priemonė gaisrams gesinti, nes anglies dioksidas neteršia aplinkos ir atvėsina įkaitusias medžiagas.

Šarminių nutekamųjų vandenų neutralizavimas

Vadovaujantis  ES direktyvomis, įvairiose pramoninės gamybos srityse gamybos metu susidarę šarminiai vandenys turi būti neutralizuoti. Anglies dioksidas – ekonomiškesnė ir ekologiškesnė alternatyva įprastai naudojamoms mineralinėms rūgštims.

Šaldymas

Angliarūgštė gali būti naudojama kaip natūralus šaldymo agentas šaldymo sistemose.

Saugumas 

Neapsaugotos odos sąlytis su skysto ar kieto pavidalo anglies dioksidu gali sukelti kriogeninius nušalimus. Naudojimo vietos turi būti gerai vėdinamos. Norint išvengti pavojaus sveikatai, rekomenduojama atsisiųsti saugos duomenų lapą ir vadovautis jame pateiktomis taisyklėmis.

Atsisiųsti


Specifikacija


SDL