ACETILENAS

ACETILENAS

Acetilenas (C2H2), kitaip dar vadinamas etinu – bespalvės, specifinio kvapo, beveik netirpstančios vandenyje ir lengvesnės už orą dujos.

Acetilenas – ypač degios dujos. Degantis acetilenas pasižymi itin aukšta liepsnos temperatūra (apie 3300 °C) ir išskiria 11,8 kJ/g šilumos. Pirminė acetileno degimo liepsna yra karščiausia ir labiausiai koncentruota iš visų degiųjų techninių dujų. Paprastai liepsnai gauti acetilenas maišomas su deguonies dujomis (santykiu 1:1).  Dėl šios savybės acetilenas pritaikomas daugelyje sričių – metalų suvirinimo bei pjaustymo technologijose, valymui liepsna.

Didžiausia problema, su kuria anksčiau susidurdavo acetileno vartotojai – šių dujų transportavimas. Acetilenas yra nestabilus junginys ir gali sprogti, kai slėgis viršija 2 bar. Acetileno balionai pripildomi specialia porėta mase, kuri efektyviai apsaugo nuo sprogimo. Balionuose acetilenas yra ištirpintas acetone ir absorbuotas porėtos masės, tačiau naudojant išgaruoja ir virsta dujomis.

Siūlome įsigyti acetileną kaštoninės spalvos balionuose:

5 l balionuose (0,9 kg);

20 l balionuose (3,5 kg);

40 l balionuose (8 kg);

Balionų ryšuliuose 12 x 50 l (108 kg).

Pramonės sritys

Metalų apdirbimas

Acetilenas naudojamas kaip kuras, deginamas deguonies aplinkoje (pvz.: suvirinimo, pjaustymo, litavimo, litavimo kietuoju lydmetaliu, taip pat vykdant kaitinimo, tiesinimo, purškimo, valymo liepsna ir kitus procesus).

Suodžių gamyba

Deginant acetileną mažame oro kiekyje, gaminami suodžiai juodų dažų pigmentui (jis naudojamas tušui, dažams kopijavimo aparatuose, lazeriniuose spausdintuvuose).

Saugumas

Acetilenas labai degus ir sprogus, o didelė dujų koncentracija gali sukelti asfikciją (dusulį). Norint išvengti pavojaus sveikatai, rekomenduojama atsisiųsti saugos duomenų lapą ir vadovautis jame pateiktomis taisyklėmis.

Atsisiųsti


Specifikacija


SDL